HOME

OFERTA

KONTAKT

- Filtracja mechaniczna -

Filtracja mechaniczna - ma na celu oddzielenie z wody cząstek zanieczyszczeń o wymiarach powyżej 5 µm takich jak muł, piasek, włókna, osady itp. Ten stopień filtracji ma na celu odciążenie urządzeń uzdatniających wodę, zabezpieczenie ich oraz dalszej instalacji i armatury przed uszkodzeniami mechanicznymi i zamuleniem.

 

Filtry narurowe NW serii Cintropur

 

Filtry siatkowe z prefiltracją odśrodkową

 

Zastosowanie: Zabezpieczenie instalacji przemysłowych, instalacji wodnych wspólnot mieszkaniowych i rolniczych, poprzez zatrzymywanie stałych cząsteczek (ziemi, piasku, rdzy...) znajdujących się w stanie zawieszonym w wodzie. Idealnym miejscem na zainstalowanie filtra jest wejście wody do instalacji w budynku lub mieszkaniu, w celu ochrony wszystkich przyłączonych  urządzeń.

 

Budownictwo mieszkaniowe: ochrona instalacji sanitarnych zasilanych wodą miejską, z ujęć własnych, filtrowanie wody przed zmiękczaniem, systemami RO lub przed lampą UV.

Przemysł: ochrona instalacji sanitarnych, maszyn produkcyjnych i wszelkich urządzeń uzdatniających wodę.

Rolnictwo: filtracja systemów nawadniających, pojenia zwierząt, wody deszczowej i studziennej.

 

Działanie: Konstrukcja filtra wymusza odśrodkowy, wirowy przepływ  wody, odwirowane zanieczyszczenia opadają na dno klosza podczas, gdy rękaw filtrujący zapewnia filtracje o wybranej dokładności. W modelach Cintropur istnieje możliwość zastosowania innych mediów: węgla aktywnego, polifosforanów, krzemianów itp.

Filtry narurowe TP serii Liner

Filtr do wody z wkładem wymiennym

 

Zastosowanie: W instalacjach domowych dla ochrony urządzeń przed zanieczyszczeniami niesionymi z wodą.

 

Działanie: Filtr TP zapewnia ciągły dopływ wody przefiltrowanej. W zależności od zastosowanego wkładu usuwa

z wody różne zanieczyszczenia.

Filtry narurowe TB

Filtr do wody z wkładem wymiennym

 

Zastosowanie: Zarówno w instalacjach domowych jak i przemysłowych dla ochrony urządzeń przed zanieczyszczeniami niesionymi  z  wodą.

 

Działanie: Filtr TB zapewnia ciągły dopływ wody przefiltrowanej. W zależności od zastosowanego wkładu usuwa

z wody  różne  zanieczyszczenia.

Wkłady polipropylenowe

Wkłady do filtracji mechanicznej

 

Zastosowanie: Do filtracji wody, ścieków i cieczy przemysłowych. Do zastosowania w obudowach TP i TB. Skutecznie chronią domową instalację grzewczą i urządzenia gospodarstwa domowego.

 

Działanie: Usuwają z wody zanieczyszczenia mechaniczne jak piasek, rdza, osady z rur, substancje nierozpuszczone

i inne.

 

Wkłady dostępne w wersjach:

 

z pianki polipropylenowej - PP i PB

wkłady mechanicznie odporne na działanie chemikaliów i rozwój bakterii zapewniają dokładną filtrację osadów o wielkości od 1 do 50 µm,

ze sznurka polipropylenowego - SP i SB

gęstość nawijania sznurka na rdzeń większa w kierunku rdzenia, w wyniku czego większe cząstki zostają na zewnątrz, a mniejsze wewnątrz, co umożliwia wykorzystanie całej objętości wkładu.

Wkłady węglowe

Wkłady  serii  CTP  i  CTB z granulowanego węgla aktywnego z łupin orzechów kokosowych.

 

Zastosowanie: Wkłady o dużej zdolności adsorbcyjnej skutecznie usuwają chlor i szereg lotnych substancji organicznych znajdujących się w wodzie powodujących zły smak i zapach wody. Wkład serii ETP i ETB ze specjalnego węgla spiekanego o wyjątkowo dużej zdolności adsorbcyjnej chloru i innych substancji organicznych znajdujących się w wodzie.

 

Zastosowanie: Doskonale eliminuje zły smak i zapach wody, jak również toksyczne związki organiczne. Powierzchnia właściwa węgla spiekanego jest prawie 2 razy większa niż węgla granulowanego, dzięki czemu ma on wydłużoną żywotność i zwiększoną pojemność wchłaniania zanieczyszczeń.

Filtry siatkowe FF 06 serii Mini

Drobnosiatkowy filtr płukany wstecznie

 

Zastosowanie: W instalacjach domowych jak i przemysłowych dla ochrony urządzeń przed zanieczyszczeniami mechanicznymi.

 

Działanie: FF 06 zapewnia ciągły dopływ wody przefiltrowanej. Filtr drobnosiatkowy zatrzymuje ciała obce jak na przykład drobiny rdzy, ziarna piasku, itp. Zanieczyszczenia gromadzone są na dnie przeźroczystej obudowy i mogą być łatwo usunięte przez chwilowe otwarcie zaworu spustowego.

Filtry siatkowe F 74C serii Midi

Drobnosiatkowy filtr płukany wstecznie

 

Zastosowanie: Zarówno w instalacjach domowych jak i przemysłowych dla ochrony urządzeń przed zanieczyszczeniami mechanicznymi.

 

Działanie: F 74 C zapewnia ciągły dopływ wody przefiltrowanej. Filtr drobnosiatkowy zatrzymuje ciała obce, jak na przykład drobiny rdzy, ziarna piasku, itp.

 

Filtry dostępne w wersjach:

 

płukanie ręczne: przez przestawienie pokrętła “filtrowanie”, (po zamknięciu zaworu kulowego filtr wraca automatycznie do położenia pracy),

płukanie automatyczne: automat do płukania wstecznego pozwala na uruchomienie regeneracji w cyklach czasowych.

Filtry siatkowe F 76 serii Maxi

Drobnosiatkowy filtr płukany wstecznie

 

Zastosowanie: Zarówno w instalacjach domowych jak i przemysłowych dla ochrony urządzeń przed zanieczyszczeniami mechanicznymi.

 

Działanie: F 76  zapewnia ciągły dopływ wody przefiltrowanej. Filtr drobnosiatkowy zatrzymuje zanieczyszczenia, jak na przykład drobiny rdzy, ziarna piasku, itp.

 

Filtry dostępne w wersjach:

 

płukanie ręczne: przez przestawienie pokrętła “filtrowanie”, (po zamknięciu zaworu kulowego filtr wraca automatycznie do położenia pracy),

płukanie automatyczne: automat do płukania wstecznego pozwala na uruchomienie regeneracji w cyklach czasowych.

Automat Z 74 serii Midi / Automat Z 11 S [AS] serii Maxi

Automat do płukania wstecznego

 

Zastosowanie: Automaty do płukania wstecznego Z 74 i Z 11 S [AS] zapewniają w pełni automatyczne czyszczenie wszystkich filtrów z płukaniem wstecznym.

 

Działanie: Częstotliwość płukania wstecznego jest ustawiana na jedną z szesnastu wartości w zakresie od 4 minut do 3 miesięcy. Automat posiada funkcję pracy awaryjnej wykorzystywaną w chwili spadku napięcia i oferuje możliwość ręcznego uruchomienia płukania wstecznego. Możliwe jest przyłączenie różnicowych przełączników ciśnienia, zdalnego sterownika i zdalnego monitorowania.

bądźmy w kontakcie

Wysyłanie formularza...

Wystąpił błąd na serwerze.

Otrzymano formularz

PHU DOMO

 

ul. Antyczna 15

 

62-800 Kalisz

 

tel.: 62 7680 680

 

fax:  62 7680 681

 

e-mail: biuro.domo@dgcs.com.pl

 

Godziny otwarcia: Pn-Pt 08.00-16.00

 

Prosimy o kontakt z krótkim opisem oczekiwań - nasz zespół odezwie się przedstawiając Państwu ofertę