HOME

OFERTA

KONTAKT

- Kotły Windhager -

Piece ekologiczne C.O. na pellet

To piece ekologiczne, ekonomiczne, energooszczędne i w kompaktowym rozmiarze. To urządzenia zaopatrzone w podajnik paliwa, systemy samoczyszczące, elektryczną grzałkę, liczne sterowniki i dotykowy panel do zarządzania ich pracą. Nie wymagają stałego doglądania, a ich użytkowanie jest łatwe i komfortowe. Są także tanie w eksploatacji. Charakteryzują się niskim zużyciem paliwa. Bezpieczne dla ludzi i środowiska. Nie wpływają na wzrost zanieczyszczeń powietrza ani nie wytwarzają szkodliwych dla zdrowia substancji. Łatwe w instalacji. Z powodzeniem zastępują kotły olejowe i na paliwo stałe. To w pełni konfigurowalne piece, które można łączyć równolegle i szeregowo, bez względu na to, jaką mają moc znamionową.

 

Kotły na drewno

Do ich największych atutów trzeba zaliczyć: dużą komorę spalania, wskaźnik ilości opału, sondę temperatury spalin, system regulacji Lambda i półautomatyczny system czyszczenia grzałki. Urządzenia pracują efektywnie, emitują małą ilość spalin i są wygodne w obsłudze. Załadunek ekologicznych pieców odbywa się ręcznie, ale dzięki zastosowaniu optymalnych rozwiązań i warstwowemu ułożeniu polan w zasobniku, dokonuje się go zdecydowanie rzadziej niż w przypadku innych dostępnych w sprzedaży urządzeń.

 

Kotły na zrębkę

Wytwarzają energię cieplną przez zgazowanie zrębki drzewnej. Piece ekologiczne na zrębkę zapewniają czyste i w pełni bezpieczne ogrzewanie. Wyposażone w rewolucyjny, pneumatyczny system podawania paliwa. Samoczynnie rozpalają ogień, odpopielają palnik i spalają wydzielane przez materiał opałowy gazy. Wytrzymałe, solidne i trwałe.

 

Systemy do podawania, transportu i magazynowania paliwa dla ekologicznych pieców

 Dysponujemy modułowymi podajnikami bezpośrednimi, pneumatycznymi i ślimakowymi przeznaczonymi do transportu materiału opałowego z magazynu utworzonego w osobnym pomieszczeniu lub ze stalowego zasobnika. W skład naszych układów doprowadzających paliwo wchodzą: turbiny ssące, sondy i elastyczne przewody, mieszalniki, a także nowoczesne systemy chroniące układ przed blokowaniem się i nadzorujące jego sprawne funkcjonowanie.


Od niemal dziesięciu dekad firma Windhager tworzy innowacyjne rozwiązania techniczne, czyniąc ogrzewanie oszczędnym, wygodnym i niezwykle efektywnym. Aktualnie marka ta jest jedną z wiodących w Europie w zakresie rozwiązań odnawialnych źródeł ciepła. Produkcja zlokalizowana jest w Austrii, gdzie mieści się także siedziba firmy. Instytuty badawcze oraz klienci regularnie doceniają starania marki i jej produkty.


Piece Windhager – jakie są ich zalety?

Marka Windhager powstała niemal 100 lat temu i jest rozpoznawalna w całej Europie głównie za sprawą swoich niezawodnych kotłów na pellet. Najwyższej jakości materiały i podzespoły wykorzystywane do produkcji stanowią o niemal 100 % bezawaryjności urządzeń. Firma Windhager posada także certyfikat Towarzystwa Klimatycznego, co jest niezmiernie ważne w czasach ekologicznego trendu. Co jeszcze wyróżnia kotły Windhager?


Ekologia i oszczędności – kotły Windhager

Kotły na pellet, kotły na drewno, kotły na zrębki – to jedne z najpopularniejszych urządzeń, których produkcją zajmuje się Windhager. Piece firmy są niezwykle ekologiczne, co potwierdza certyfikat Austriackiego Towarzystwa Klimatycznego. Piece Windhager wykorzystują pellet, który pozyskuje się z odpadów produkcyjnych przemysłu meblowego oraz drzewnego. Spalanie takich surowców to nic innego jak pozyskiwanie ciepła z odnawialnego źródła energii. Znika również za jednym razem konieczność utylizacji odpadów przez fabryki.
Ciekawostką jest również fakt, że spalanie pelletu z drewna zapewnia zerowy bilans CO2. W praktyce oznacza to, że podczas procesu spalania emisja dwutlenku węgla jest niższa niż jego ilość pochłonięta przez drzewa.


Kotły Windhager – wielowymiarowa oszczędność

To, co pierwsze powinno przychodzić na myśl słysząc o piecach Windhager to oszczędność. Nie chodzi tylko o pieniądze z uwagi na pozyskanie dużej ilości ciepła w stosunku do masy zużytego paliwa. Dzięki urządzeniom marki oszczędzasz także czas przez:
- Automatyzacje procesów uzupełniania paliwa;
- Automatyczne odprowadzenia popiołu;
- Automatyczne czyszczenia palnika;
- Kontrolę parametrów pracy (np. przez smartfona).


Kotły Windhager – urządzenia na miarę XXI wieku

Nowoczesne sterowniki montowane w produktach marki dają możliwość automatyzacji wielu procesów i doboru optymalnych parametrów spalania. Dodajmy do tego bezawaryjne systemy rozpalania, cichą pracę, bezobsługowość, wysoki komfort pracy oraz możliwość sterowania przez smartfon i otrzymamy kotły na miarę dzisiejszych czasów i osiągnięć technologicznych. Zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami na temat każdego z oferowanych przez nas kotłów WindHager i wybierz rozwiązanie najbardziej korzystne dla swoich potrzeb i oczekiwań.

 

 

bądźmy w kontakcie

Wysyłanie formularza...

Wystąpił błąd na serwerze.

Otrzymano formularz

PHU DOMO

 

ul. Antyczna 15

 

62-800 Kalisz

 

tel.: 62 7680 680

 

fax:  62 7680 681

 

e-mail: biuro.domo@dgcs.com.pl

 

Godziny otwarcia: Pn-Pt 08.00-16.00

 

Prosimy o kontakt z krótkim opisem oczekiwań - nasz zespół odezwie się przedstawiając Państwu ofertę