HOME

OFERTA

KONTAKT

- Piece na Pellet -

Chcesz obniżyć rachunki za ogrzewanie, stworzyć w budynku wygodny i łatwy w obsłudze system grzewczy lub usprawnić działanie istniejącego? Idealnym rozwiązaniem będą nasze kotły na pellet!

Czym są kotły na pellet?

To urządzenia wyposażone w zasobnik i palnik z automatycznym system rozpalania. Wystarczy nacisnąć przycisk uruchamiający pracę urządzenia gotowe. Opał dostarczany jest do komory spalania przez całkowicie automatyczny podajnik. Kocioł posiada wentylator wyciągowy spalin, doprowadzający dokładnie taką ilość powietrza, jaka jest potrzebna do absolutnie czystego procesu spalania. Oczywiście kocił podłącza się do komina. Jego pracą steruje elektroniczny system sterujący.

 

Czym charakteryzują się nasze kotły?

Proponowane przez nas produkty to nowoczesne, świetnie zaprojektowane, wyposażone w solidne, wytrzymałe i niezużywające się podzespoły urządzenia o wysokiej sprawności. Świetnie pracują nawet w niskim zakresie mocy grzewczej, są bardzo energooszczędne. Poza tym są ekonomiczne (świetny stosunek ilości zużytego paliwa do ilości wytworzonego ciepła), bezawaryjne i przyjazne dla środowiska. Opalane naturalnym paliwem, który w czasie spalania nie wytwarza szkodliwych dla człowieka i środowiska związków chemicznych. Co więcej – nasze kotły ekologiczne nie przyczyniają się do wzrostu zanieczyszczenia powietrza. Spełniają także wszelkie obowiązujące wymagania emisyjne w kraju i za granicą.


Środowisko zewsząd daje nam alarmujące sygnały o tym, że powinniśmy o nie jak najszybciej zadbać. W związku z tym od dłuższego czasu obserwujemy liczne ekologiczne trendy, które mają za zadanie zatroszczyć się o otoczenie. Jednym ze sposobów na to, aby wpisać się w nurt ekologicznych działań, jest palenie pelletem. Jak się okazuje, to nie tylko paliwo przyjazne środowisku. Dzięki ogrzewaniu tym surowcem możesz odnieść o wiele więcej korzyści.


Czym jest pellet?

Pellet to niezwykle wysokokaloryczne paliwo, które występuje w postaci granulek o średnicy kilku milimetrów. Pozyskiwany jest z odnawialnych surowców pochodzenia roślinnego ulegających biodegradacji. Zawartość popiołu pelletu nie przekracza 0,5 %, a kaloryczność oscyluje na poziomie nawet 19 MJ/kg. Oznacza to, że jest to paliwo nie tylko ekologiczne, ale i ekonomiczne. Pellet zaliczany jest do grupy paliw odnawialnych, dlatego zyskał przydomek zielonego węgla. Jak się okazuje, jest to rewolucyjna alternatywa dla tradycyjnych metod ogrzewania. Jakie jeszcze zalety ma palenie pelletem?


Ogrzewanie na pellet – zalety

Ze względu na swoje unikalne właściwości pellet wykorzystywany jest coraz częściej do ogrzewania domów jednorodzinnych. Podczas spalania wytwarza się niewielka ilość popiołu i co najważniejsze tylko znikome ilości dwutlenku węgla. Ponadto zielony węgiel nie zawiera substancji szkodliwych i nie emituje nieprzyjemnych zapachów.


Pellet – ekologiczne paliwo alternatywne

W obecnych czasach musimy szukać rozwiązań, które będą przyjazne środowisku. Najważniejszą zaletą ogrzewania pelletem jest więc jego klasyfikacja jako odnawialne źródło energii. Wspominaliśmy już o tym, że jest to paliwo wysokokaloryczne - jedna tona pelletu może być zamiennikiem nawet 0,8 tony ekogroszku, czy 450 l oleju opałowego. Ważnym atutem pelletu jest również to, że pozostawia niewielką ilość nietoksycznego popiołu, który wykorzystasz np. w roli nawozu. Jeżeli porównamy to z trudnymi do zutylizowania odpadami będącymi wynikiem spalania węgla, z pewnością jeszcze bardziej docenimy pellet.


Pellet nie przyczynia się do występowania alergii

Ważna informacja dla alergików. Stosowanie tego rodzaju paliwa to dla nich niezwykle korzystne rozwiązanie. Pellet nie posiada właściwości uczulających i nie wytwarza uciążliwego zapachu w przeciwieństwie do tradycyjnych paliw. Ogrzewanie pelletem nie powoduje także osadu, które mogłoby zabrudzać pomieszczenia.


Nie musisz pilnować pieca ogrzewając dom pelletem

Korzyścią, którą odczują wszyscy użytkownicy pelletu, jest fakt niemal samoobsługowego spalania. Nie musisz ciągle pilnować pieca, aby nie wygasł. Nie istnieje więc konieczność wychodzenia na dwór do kotłowni przy wysokich mrozach.

bądźmy w kontakcie

Wysyłanie formularza...

Wystąpił błąd na serwerze.

Otrzymano formularz

PHU DOMO

 

ul. Antyczna 15

 

62-800 Kalisz

 

tel.: 62 7680 680

 

fax:  62 7680 681

 

e-mail: biuro.domo@dgcs.com.pl

 

Godziny otwarcia: Pn-Pt 08.00-16.00

 

Prosimy o kontakt z krótkim opisem oczekiwań - nasz zespół odezwie się przedstawiając Państwu ofertę